SIMP SIMP SIMP
SIMP SIMP SIMP
 
Konkurs TECHNIK ABSOLWENT 2012

      W dniu 8 listopada 2012 r. w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Wrocławskiej w Legnicy odbyła się Uroczysta Gala poświęcona wręczeniu nagród laureatom konkursu "TECHNIK ABSOLWENT 2012". Do udziału w uroczystości zostały zaproszone władze uczelni technicznych, Kuratorium Oświaty, władze powiatów, dyrektorzy szkół, wychowawcy, działacze SIMP i wspierające firmy.

      Galę uświetniło wystapienie Stanisałwa Szelewy - Dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w świdnicy, eksperta MEN w zakresie szkolnictwa zawodowego i rady konsultacyjnej ds. rozwoju oświaty przy Dolnośląskim Kuratorze Oświaty na temat "Reforma szkolnictwa zawodowego w kontekście potrzeb rynku pracy".

      Organizatorem spotkania i konkursu "TECHNIK ABSOLWENT 2012" jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Legnicy. Celem konkursu jest promowanie najlepszych absolwentów oraz szkół technicznych o profilach mechanicznych i pokrewnych. W opinii Zarządu SIMP, szczególnie w obecnym czasie, popularyzacja dziedzin technicznych jest niezbędna i ważna dla zrównoważonego rozwoju nowoczesnej gospodarki rynkowej. Jest to druga edycja konkursu na terenie działalności Oddziału SIMP w Legnicy. W kwietniu 2012 r. Komisja Konkursowa wytypowała i zaprosiła do udziału 11 szkół spełniających kryteria regulaminu, z których część zespołów potwierdziła chęć przystąpienia. W ocenie ogólnej Komisja Konkursowa brała pod uwagę wyniki na świadectwie szkolnym, osiągnięcia pozaszkolne (konkursy, olimpiady) oraz wyniki egzaminów zewnętrznych (matura i potwierdzających kwalifikacje zawodowe).

      Tytuł "TECHNIK ABSOLWENT 2012" otrzymał Rafał Marek Araszkiewicz absolwent Zespołu Szkół Zawodowych im. KEN w Głogowie.
Drugie miejsce zdobył Jakub Ryzyków również absolwent Zespół Szkół Zawodowych im. KEN w Głogowie, trzecie miejsce zajął Maciej Macioszczyk, absolwent Zespół Szkół Mechanicznych im. L. Waryńskiego w Bolesławcu.

      Zwycięzcy odebrali dyplomy wraz ze statuetkami oraz nagrody rzeczowe w postaci laptopa za zajęcie pierwszego miejsca, tabletu za drugie miejsce i aparatu fotograficznego za trzecie miejsce. Pozostali absolwenci otrzymali wyróżnienia i liczne nagrody rzeczowe.

      Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Rafał Berlicki i Michał Otwinowski (Zespół Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu), Mateusz Czaja, Krzysztof Liszczyński i Michał Jucha (Zespół Szkół Zawodowych im. KEN w Głogowie), Maciej Dariusz Mikoliszyn, Rafał Pokładek, Edgar Drozd (Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie).

Dodatkowe wyróżnienie przypadło po raz kolejny dla Zespołu Szkół Zawodowych im. KEN w Głogowie, szkoła może szczycić się ponownie najlepszym absolwentem roku 2012. Prezes SIMP Włodzimierz Boczek złożył gratulacje i wręczył dyrektorowi szkoły Puchar przechodni Prezesa Oddziału SIMP w Legnicy.

Zwycięzca został zgłoszony do konkursu ogólnopolskiego zorganizowanego przez Zarządu Główny SIMP w Warszawie. Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych absolwentów w Polsce.
Nasz laureat Rafał Marek Araszkiewicz zdobył III miejsce w specjalności Technik Mechatronik. Gratulujemy zarówno zwycięzcy jak i gronu nauczycielskiemu szkoły. Jest to ogromny sukces, który zapewne motywuje i mobilizuje do pracy zarówno uczniów jak i ich nauczycieli.

Należy szczególnie podziękować i wymienić, że do grona fundatorów przyłączyli się również: firma Wezi-tec Sp. z o.o. z Legnicy, KORPO Sp. z o.o. z Jawora, Ośrodek SIMP-EKSPERT i starostowie powiatów. Gala zakończyła się w serdecznej atmosferze przy kawie i poczęstunku. Przewodniczący Komisji Konkursowej Krzysztof Aleksandrowicz zaprosił dyrektorów szkół do konkursu TECHNIK ABSOLWENT ROKU 2013.

* * * * *
* * * * *
* * * * *
* * * * *tekst Krzysztof Aleksandrowicz
fot. Piotr Kiwacz

SIMP

Aktualizacja: 06.04.2018
 

Copyright© 2007-2018 by SIMP Chojnów