SIMP SIMP SIMP
SIMP SIMP SIMP
 
Noworoczne spotkanie członków Koła Terenowego SIMP w Chojnowie

      9 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie członków Koła Terenowego SIMP w Chojnowie. Uroczystość odbyła się w dwóch etapach: w części oficjalnej uczestnicy zaproszeni zostali na wykład dra Pawła Tomaszewskiego o Janie Czochralskim. Wykład zorganizowany został wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie, na który zaproszeni zostali również mieszkańcy miasta. W spotkaniu udział wzięli także koledzy z kół terenowych z Chocianowa, Jawora i Legnicy.
Wykład odbył się w ramach obchodów Roku Jana Czochralskiego - wybitnego polskiego naukowca okresu międzywojennego, metaloloznawcy, chemika, wynalazcy m.in. metody pomiaru szybkości krystalizacji metali oraz metody otrzymywania monokryształów, wynalazcy bezcynowego stopu metali - tzw. metal B.
W trakcie spotkania wręczono po jednym egzemplarzu książki dra Pawła Tomaszewskiego pt. "Powrót. Rzecz o Janie Czochralskim" ufundowanej przez SIMP do księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej i biblioteki Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.
Po wykładzie członkowie SIMP zaproszeni zostali do restauracji "Ceglany Dworek" na uroczystą kolację. Przewodniczący kol. Zbigniew Metanowski przekazał zebranym życzenia noworoczne i ogłosił termin zbliżających się wyborów w kole.


* * * * *
* * * * *fot. P. Kiwacz


SIMP

Aktualizacja: 06.04.2018
 

Copyright© 2007-2018 by SIMP Chojnów